Bu İnsanlardan Özür Diliyorum

150 B görünümler10

  TRlocal Kanalımıza üye olarak projelerimize destek olabilirsiniz: trlocal.info/number/r6x-Nmvmbr3BbZyYAbHFDgjoin
  Projeden paylaşımlar: hikmetaniloztekin
  ► Tüm hikaye şöyle başladı;
  - 18 nisanda sennuroztekin 'i afrikalı kötü durumdaki bir çocuğun sosyal medyadaki videosunun başında ağlarken gördüm ve bana neden yardım etmiyoruz dedi. Cevap veremedim.
  - Birkaç hafta çalışıp guzelinsanlar.org u kurdum.
  - 15 günlüğüne afrikaya gidip daha önce hiç su görmemiş köylere su kuyusu açacaktık.
  - 3 su kuyusu açalım dedi ekip, 15 açalım dedim.
  - 4. günde 15
  - 9. günde 30
  - 14. günde 40
  - 15. günde 50+
  - Proje sonunda da 61 su kuyusu desteğine ulaştık.
  ► İnanılmaz bir rekor kırarak şimdiye kadar yapılmış en büyük bireysel su kuyusu projesini gerçekleştirdik.
  ► Artık ne yapacağız?
  - Her yıl bir ya da iki kez, yaz aylarında büyük bir proje gerçekleştirilecek.
  - Üniversitelerden gelecek başvurularla oluşturulacak gönüllüler yılda bir proje gerçekleştirilecek.
  Dünyanın en fakir bölgelerinden Afrika'da Çad'dayık. Bu bölgede hayatında yağmur dışında akan su görmemiş insanların köylerine su kuyuları açmaya gitmiştik. 15 günde 15 su kuyusu demiştik ama biz biraz abarttık 60 kuyuya ulaştık. Buradaki kardeşlerimizin gülümsemesi, umudu, uzaktaki abileri ablaları oldunuz. Güzel insanlar iyi ki varlar.
  Köye ilk girdiğimde çocuklar ve kadınlar ilk kez bir beyaz insan görmüşlerdi. Ve artık hepsiyle aile gibi olduk. Köyde hiçbir şey yok ama öyle bir sevgi ortamı var ki. Bu proje hepimiz için bir fırsat, onların bize ihtiyacından çok bizim bu insanların duasına ihtiyacımız var. Bu proje hepimiz için hayatımızın en güzel işi oldu.
  ► Bize destek olmak için;
  bilgi@guzelinsanlar.org
  www.guzelinsanlar.org
  hikmetaniloztekin
  hikmetanil
  ► Alt yazı ve çeviriler konusunda yardım etmek isterseniz;
  trlocal.info_cs_panel?tab=2&c=UCr6x-Nmvmbr3BbZyYAbHFDg
  Hikmet Anıl Öztekin
  Ne için varsan, O'nun için yaşa.
  www.hikmetaniloztekin.com
  Güzel insanlar kimdir? Her yıl herkes tatildeyken yaz aylarında büyük bir sosyal sorumluluk projesi yapar, ama bağışlara asla dokunmaz.
  Peki nasıl? Her zaman alanının en profesyonel kurumu, vakfı, markası ile çalışır ve sadece projeye odaklanırlar. güzelinsanlar.org bir güzel insanlar hareketidir.
  Peki neden güzelinsanlar? çünkü çok azlar.
  #afrika #özür #diliyorum

  katma Yıl önce

  YORUMLAR

  1. Hikmet Anıl Öztekin

   TRlocal Kanalımıza üye olarak projelerimize destek olabilirsiniz: trlocal.info/number/r6x-Nmvmbr3BbZyYAbHFDgjoin

   1. Halil İbrahim Karasu

    @Umut KAYMAZ seni sonuna kadar destekliyorum Ancak benim düşüncem şu Bütün bu olanlar bir eziyet Ama hala ülkemizin rezaletini,pisliğini, giderlerini görüp düşünüyorsak vay halimize Dünyada hala suyun,ateşin,zamanın,varlığın,paranın ne demek olduğunu bilmeyen insanlar var Lütfen bu söylediklerimi yanlış anlama köküne kadar haklısın, ama bu dünyada bu insanlar yüzyıllardır yardım bekliyen insanlar var

   2. Umut KAYMAZ

    İnsanlardan özür dilemek için çok uzaklara gitmen gerekmiyordu. Kendi ülkende yıllarca etniksel ve dinsel zulüm gören insanlardan özür dileyebilirdin. Ülkemizde artan orman yangınlarının neden, nasıl ve kimler tarafından yapıldığı tespit edilmediği için bu yanıp kül olan ormanların imara açılmasından dolayı özür dileyebilirdin. Vatanımıza geçmiş topluluklardan ve doğadan miras kalan birçok tarihi, kültürel, beşeri ve doğal yapıtların göz göre katledilmesinden dolayı özür dileyebilirdin. Üç kuruşa çalışmak zorunda kalan yüzü kömür karası madencilerin havasız madenlerde ölmelerinden ve katledilmelerinden dolayı özür dileyebilirdin. Üniversitelerde torpil alımlardan dolayı intihar eden gençlerden, üniveriste mezunu işsiz gençlerden ve ülkenin her alanında ve her sektöründe yine torpil alımlardan dolayı işsiz kalan milyonlarca insandan özür dileyebilirdin. Tacize, tecavüze, şiddete maruz kalan kadınlardan, çocuklardan, engelli insanlardan ve hayvanlardan özür dileyebilirdin. Geçim sıkıntısından, çocuğuna bir kıyafet bile almadığı için intihar eden milyonlarca insandan özür dileyebilirdin. Ülkemizin bir çok yerinde hâlâ okuyamayan, defter kalem alamayan, okula gitmek için yol bulamayan, maddi durumu olmadığı için okula gidemeyen milyonlarca okuma ve öğrenme hevesi olan çocuktan özür dileyebilirdin. Hâlâ bu ülkenin bir köşesinde, bir yerlerinde yarı ilkel yaşayan insanlardan özür dileyebilirdin. Hakkı yenen işçiden, çiftçiden, emekçiden, onların hak mücadelesinde yanlarında olmadığın için özür dileyebilirdin... Velhasıl burada söylediklerim, söylemek istediklerimin sadece küçük bir kısmını oluşturuyor. Demek istediğim gerçeği görmek için okyanusun ötesine gitmeye gerek yok. Gerçek - görebilene - gözlerimizin önündedir. Gerçeği görmek için uyanmak ve biraz da samimi olmak gerekir. Oysa ben bütün ezilenlerden, bütün sömürülenlerden ve bütün mazlumlardan özür diliyorum.

  2. Muhammed Ali

   Abi o köy nerde wallah mülsüman kardeslerim icin cok agladim..ya temiz sulari bile Yok. Yardim etmek istiyorum.

  3. Muhammed Ali

   Abi onlara nasil oyuncak getirebiliriz hata gönderebiliriz. Abi Bana ne olur Adress verin.

  4. Ayna Dovladova

   Ozur diliyorum 😢

  5. Coşkun Reis

   Bende özür dilerim :'(

  6. Sultan Aşık

   Elimizden maddi olarak bir yardım gelmiyorsa abone olup, videoları beğenip, yorum yaparsak videoyu trendlere koyabiliriz. Daha çok insanın farkında olmasını sağlarız. Maddi olarak yardımcı olacak kişilere ulaşmasına vesile oluruz :)

  7. Türkan Karakaya

   😥😢👍🇹🇷

  8. ahmet güneş

   Kendimden utanıyorum

  9. Gülten Polat

   Allahım nolur ileri de paramı kazanmaya başladığımda bu kardeşlerimi bana unutturma hiçbirimize unutturma 🤲🏻

  10. Gülten Polat

   Allahım nolur ileri de paramı kazanmaya başladığımda bu kardeşlerimi bana unutturma hiçbirimize unutturma 🤲🏻

  11. niss library

   Bu videoların trendlere girmesi lazım saçma dizilerin fragmanları trendlerde olmamalı 🥺

  12. Kaan Beytuzun • 17 yıl önce

   bu videonun orjinalini izlemenizi tavsiye ederim yabanci bir rapci yapmisti

  13. poyraz kocak

   video 1 yıl önce yayınlanmış ben yeni gördüm bütün yorumlar 11 ay önce yazsam ne olur yazmasam ne olur günde 15 . 16 . saat çalışıyorum türk televizyonu dizi haber hiç bakmıyorum sadece sosyal medyadan takip edebiliyorum su savaşlarına baktım ve çok etkilendim belirli bir süre sonra hayatımın bir kısmını afrikada geçirmek istiyorum. yani en fakir yer neresi ise orası . bakmam gereken 4 çocuğum var onları ne zaman yalnız bırakabilirsem ilk durağim afrika olacak ama bu kararım yıllar önceydi kimse bana inanmak istemiyor ama ben kararliyim gidecem ne yaparsam kendi elimle yapacam burda bir grup kurmuş arkadaşlar afrikaya iffar yapıyorlar elimizden geleni yapıyoruz türkiyedede çok fakir çadır altında yaşayan alın teri ike yaşamaya turuna bir çok insanımız var bunlar bizim yaşadığımız hayatı görüyorlar ve biliyorlar bunlarada el atmak lazım bilmeyenler konya tuz gölü nün etrafında senelik ırgat geliyorlar trabzona fındık çay toplamaya gidiyorlar durumları içler acısı yetimler çocuklu dullar ailesiz çocuklar vs ...

  14. R2 Pro Shoot

   ne güzel konuştun be durup düşünmemize yardımcı oldun saol kral 👍

  15. merve nemli

   Çok özür dilerim

  16. birisi ve sp !

   Özür dilerim her şey için özür dilerim beni affedin hakkınızı helal edin 16 yaşımdayım eğer kendi paramı kazanırsam yardımcı olacağım mutlaka Allah'ım o günleri nasip eyle

  17. Atomaltiparçacik

   Rüzgarı dizginleyen çocuk kitabını okuyarak az da olsa orda yaşanan şeyleri tecrübe edebilirsiniz ben kitabı okurken ağladım ve onların daha fazla ağladığına eminim :(

  18. Sude Nur B.

   Abi çok az kaldı. Rabb'im inşallah bir gün nasip ederse hayatımı bu işlere adayacağım. Videolarını izledikçe her şeyin daha da farkına vardım. İnşallah bir gün ben de o insanların yüzündeki tebessüme vesile olabilirim.🙏🙏

  19. Hatice Yıldız

   🙏🙏

  20. Salam olsun İbrahimə

   Allah zalımlara lənət eləsin.bizləridə qəflətdən ayiltsin

  21. kadir deniz

   Ben de özür dilerim. İnşallah onlar için bir şey yapmadan ölmem..

  22. Neval Ercan

   Gece gece cinlerim tepeme çıktı yine.

  23. Buse yılmaz

   Özür dilerim

  24. YAA

   Bu yaz ne zaman başlayacak projeler

  25. Halis Öztoklu

   bu videoyu begenmeyen 136 kisi nasil bir zihniyette acaba

  26. 2021 tayfadan Yks öğrencisi

   Asıl ben özür dilerim abi😭

  27. Ceren Özdemir

   Üniversite sınavına hazırlanıyorum az bir zaman kaldı haliyle stresli ve gerginim kendimce sakinleşmek için TRlocal da motivasyon videoları ararken bu güzel insanların videosuna denk geldim. O kadar tarifsiz şeyler hissediyorum ki ağır bir tokat yemiş gibi.Allah inşallah bana da bir gün nasip eder de bu güzel insanların gülümsemelerine şahit olurum inşallah.

  28. suo mest

   SADECE SORUYORUM GERÇEKTEN SAMİMİ MİYİZ? Uzaklardaki insanlardan özür dilemek çok kolay ve samimî değil mi acaba diye düşünüyorum ? Bende sizin gibi afrikadaki tüm insanlardan özellikle çocuklardan özür diliyorum ama kendi ülkemizdeki yüzlerce çocuk ve bebek anneleriyle hapiste babalarının hapiste kendilerini ziyarete gelmelerine gün sayıyorlar toprağa 3..4 yaşlarına geldiği halde daha hiç ayak basmayanlar var hatta toprak ne diye soran çocuklar var hapiste sütünü çocuklarına veremeyip lavaboya sağan anneler var yurt dışına kaçmaya çalırken meriç nehrinde boğulan çocuklar var daha neler neler... Peki bu insanlardan özür dileme ve birşeyler yapma cesaretini ne zaman göstereceğiz yada göstereceksiniz. İşte bunu başardığımizda ne kadar samimi olduğumuzu önce kendimize ispat etmiş olacağız sonra... sonrası çokta önemli değil.

  29. Merve Demir

   Abi yüreğimi deldin.. Öncelikle teşekkür ediyorum şuan aldığım karara vesile olduğun için.. 🤲 Dualrın ne zman kabul olur bilmiyorum ama afrikafa için yapmak istediklerimi rabbim en kısa zamanda gerçekleştirsin inşallah 🤲 sizlerinde amin demesiyle Dualrın kabul olur inşallah 🤲 tekrardan teşekküre diyorum 🤲

  30. Nisanur

   Özür dilerim😔

  31. Emircan Azik

   😕🤔

  32. nrsn nrsn

   Bu insanları bize unutturan bilgi veya fikir neye yarar!! Okdr güzel bir cümle ki...

  33. DAMLA EKİNCİ

   bende bu dünya üzerinde böyle durumda olan tüm kardeşlerimden özür diliyorum utanarak özür diliyorum

  34. BERKANT ALTINKAYA

   Lise son sınıf öğrencisiyim 1 ay sonra sınava gireceğim Allah'ın izniyle hedefim olan bölümü kazandıktan sonra ilk işim bu projeye başvurmak olacak.Oralara gitmeyi insanların ne zor durumda olduğunu bizim umrumuzda olmayan şeylere şükür ettiklerini görmek istiyorum.

  35. Gölge

   Ne diyebilirim ki. Sözün bittiği yer işte.

  36. Ceketli Oyuncu

   Allah razı olsun abi bu bilinçlendirme için. Utandık kendimizden.

  37. Tuğçe Kobak

   bu insanlara umut olmanın hayaline tutunuyorum..eğer ki kaderim izin vermez gerçekleştirmezsem bu yorumu okuyana bir iyiliği borç bilirim..!🙏🏻

  38. Ezo

   tuylerim diken diken oldu

  39. ezel ebed

   Özür dileyerek kurtulabilecek miyiz peki 😭

  40. havva iltaş

   Gerçekten özür dilerim sizi unuttuğum için. Çeşmeden akan suyu beğenmeyip parayla su aldığım için. Özür dilerim yemekleri seçtiğim için. Özür dilerim her an istediğim bilgiye ulaşabildiğim için. İnşallah bu proje çok daha büyür

  41. Nimet Akar

   136 dıslıke fransızlar

  42. Selin Pastacılık

   Bu kadar yokluğun içinde neden çok fazla ürüyorlar? Bu sefaleti ve çektim benim çocuğum çekmesin neden demiyorlar?

   1. Furkan Koçak

    Nerden cikardin bunu Sen onlari kürtlerle ve suriyelilerle karistirdin heralde . Ülkenin nüfusu 15 milyon ve yüzölçümü 1.3 milyon Türkiyenin nüfusu 83 milyon yüzölçümü 800bin Yani anlayacagin Türkiyenin iki kati yaşam alanina sahipler ve sadece 15 milyon nüfusu var cok cok az bir sayi Ayrica sende bir kadinsin ve hangi kadin anne olmak istemezki şartlar ne olursa olsun her insan anne baba olmak ister kimsenin de bu hakki onlarin elinden almaya gücü yetmez Ayrica sefalet demişsinde bak oradaki cocuklar ne kadar mutlu bizim şehirli cocuklarin herseyi var ama hep keyifsiz , gercek sefalet kafanin icinde biter Bir lokma bir hirkasi olan herkes zengindir demiş atalarımız.

  43. Shoxa Korimov

   Seni izlerken öyle bir agliyorumki melek yüzlü adam allah senden razi olsun

  44. m y

   Özür dilerim

  45. muhammed dağdelen

   ALLAH yar ve yardımcınız olsun inşallah.

  46. Mugan Bayramov

   Çağdışı yaşadıkları için öyle su gibi saf ve temizler vicdanları niyyetleri rahat ve temiz.

  47. Selma Eylem

   Allah sizden razı olsun

  48. Davut Ayfer

   BENDE ÖZÜR DİLİYORUM..İNŞALLAH İLERDE BENDE ONLARA ULAŞACAGIM İMKANIM EL VERDİKÇE , KARDEŞLERİMİN HAYATINA DOKUNA BİLECEĞİMİ HİSSEDİYORUM.

  49. Ceren POTTER

   "Elimde tuttuğum su bardağının aslında su değil hayat olduğunu bana anlattığın için ne kadar teşekkür etsem azdır...😞

  50. Salih Cançetin

   👍

  51. Kuafor Kariz

   😭😭😭😭😭

  52. ismet pro kral

   aliyorum :( keske onlara bir sey yapa bilsek :(

  53. Nisanur Kablan

   Bu kardeşlerimizi böyle bir yaşama terk ettiğimiz için özür diliyorum...

  54. Afrika Yıldızı

   Afrika’dan Türkiye’ye 🇹🇷🇹🇷 selamlar . Bu yorum okuyan herkes kanalıma abone olursa sevinirim. Tabii ki anlaşırız Türkçe konuşuyorum 😊I love Turkey 🇹🇷🇹🇷

  55. komik mi

   Umarim din ayrimi yapmadan herkese yardım ediyorsunuzdur

  56. İlknur Gök

   Süpersiniz...🌙

  57. fatih lale

   Ben afrikaya gittim yemin ediyorum karton evlerde yasıyorlar,Allah yardımcıları olsun,ben kendi adıma insanlığımdan utanıyorum,onların gözlerinden sizden beklentilerini görebiliyorsunuz

  58. murat

   Hikmet kardeşim oraları bize tanıtmaya devam et

  59. piano

   Bende üzür diliyorum😔

  60. Yaren Şahin

   Yaptığınız işlerin hepsini arka arkaya izledim boğazım düğümlendi konuşamadım aglayamadım bile .Ben görünce böyle oldum o insanlar neler yaşamış ve hala yasmaya devam ediyorlar . Bu proje zamanında daha seni keşfetmemiştim seni bilmediğim için o insanları görmediğim için o çocukların yüzüne bir gülümseme yerlestiremedigim için özür dilerim lütfen beni affedin

  61. bilge

   Keşke seni daha önce keşfetmiş olsaydım Allah yolunu açık etsin güzel insan. Ben de oradaki bütün insanlardan özür diliyorum...

  62. Mavi düş

   Asıl biz özür dileriz.biz gördük evet fakat görmezden geldik.ve sen bize bunları tekrardan farkettirdin.aslında isteseydik dünyaları onlara bağışlayabilirdik.ama senin sayende biz bu insanlara bişiyler vermeye başladık.şimdi herşeyi biliyoruz.kalbimize kazıdın.ve şimdi hareket zamanı

  63. Nesibe Ates

   Aglattin be abi...

  64. The Interesting

   Özür dileriz😥😥

  65. Nese Fidan

   ALLAH razı olsun kardeşim. RABBİM cümlemize nasip eylesin böyle güzel işlerde birlik beraberlik içinde olmayı Bizde hepsnden özür diliyoruz 🌹🌹

  66. HPE

   G

  67. Press Channel

   dislike atanların afrika gö.... girsin

  68. Fatma Hanağası

   Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah :(

  69. 1234 1234

   Allah razı olsun sizden

  70. narciso nsns

   Bir gün sizin için daha iyi bir dünya yaratmamız dileyiyle.Buraya not olsun.

  71. Nazmiye Yetim

   Oraya nasıl yardım edebiliriz

  72. Yusuf Yılmaz

   Gönüllü gelemez miyiz abi

  73. Beyza Balci

   Hayatımın bilgimin ve sahip olduğum herşeyin zekatını bu insanlara elimden geldiğince yardım ederek vereceğim hayırlısıyla inşallah🌸

  74. Koray S

   YOKLUK IÇINDE YAŞAYAN İNSANLARI UNUTTUĞUM İÇİN ÖZÜR DİLERİM. 😕

  75. Rza Pasayev

   Bende özür dilemek istedim icden geldi

  76. Nida Incekara

   Sen ne güzel insansın 🙏

  77. Batya77 BATYA

   👍👍😢😢

  78. Fatih Soylu

   Vay be. Allah razı olsun abim. :))))

  79. onizlemesiz hayat

   Özür dilemek yetermiki bizim özür dilemeye değil Türk olarak bu ülkeleri vatan yapmak size her gelmedigimiz gün için affedin bizi hakkınızı helal edin

  80. pınar kaya

   SiZden özür diliyorum🙏😔

  81. Özge Yılmaz

   Özür dilerimm 😥😥😥

  82. Melek bozaci yener

   Lokmamı yutamadım...

  83. iQueenK

   Bende Unuttuğum İçin Özür Dilerim.Hemde Çok.Sizlerden Özür Dilerim.Şükretmediğim İçin Özür Dilerim.

  84. murat tulumcu

   bu konu hakkında kaç haftadır yayın yaptınız 1 tane su kuyusu göremedik. Ne oldu proje ?

  85. xanim ceferi

   Onlar bizden daha huzurludur

  86. Салман Исмаилов

   ALLAH sizden razı olsun

  87. Ah Be dunya

   Helal olsun sana kardeşim doğru diyorsun

  88. Orxan M.

   Ərəblər şərəfsiz kaxpedir 😡milyarlar paraları var amma hiç ilgilənmədilər bu köylerle 😡 onlar müsəlman diil iblisdiler

  89. ice_RamiL[WG-V]

   Я тоже хочу просить прощение от этих людей!

  90. Cansu Korkmaz

   İçimde kurumaya yüz tutmuş değerleri, insanlığı, vicdanı tekrar hatırlattığınız için teşekkür ederim.

  91. Ömer Şenocak

   Hüngür hüngür ağladım.

  92. HELP

   Selam arkadaslar cok guzel bir proje ancak abone olalim ve en azindan boyle destek olalim en az 10.000 aboné hadi varmisiniz...////Hi friends, it is a very nice project, but let's subscribe and at least support such at least 10,000 subscribers come on ...

  93. Ru Ri

   Özür dilerim...

  94. Ayşenur Eroğlu

   Abi ben yeğenime oyuncak çikolata falan alırdım ama artık almıyorum seni anlayacak yaşa geldiğinde izleteceğim. Daha 2 yaşında şu an anlasa keşke

  95. Aslıhan İnce

   Çok çok çoktan çok büyük bir sesleniş. Bunca güzel bunca özel bir seslenişin çevirisini yapan arkadaşa seslenmek isterim. Kardeşim bu videodaki çağrıyı almancaya çevirirken bu kadar hatalar yapmaya nasıl cesaret ettin. Tekrardan yazılması gerekmektedir . Bu kadar hafife alınabilecek bir çeviri olamaz bu sesleniş asla

  96. e l i f

   Özür dilerim 😞

  97. samet ünal

   Allah razı olsun 🤗

  98. Sevinc Hüseynova

   Üzr istəyirəm (

  99. Fatma Polatoğlu

   Allah senden razı olsun bizi gerçekten bu kadar samimi şekilde uyandırdığın ve uyardığın için

  100. Muhammet Bilen

   Özür dilerim şuan bekarım ama evlendim zaman kendi ailemi kurdum zaman daha insancıl sağ duyulu cocukalar ve aile kuracağım ben ben özür dilerim böyle bir yardım yapıldığını bilmiyorudum allah senden emeği gecen herhesden ALLAH GANİ GANİ RAZI OLSUN SİZİNGİBİ İNSANLAR VAR OLSUN ALLAH DAİM KILSIN ALLAH SİZİN GİBİ İNSANLARI DAHA DAHA ÇOK VAR EDSİN