Başarılı insanların olmazsa olmaz 7 alışkanlığı

304 B görünümler26

  kitUP uygulamasını ücretsiz indir: bit.ly/kitup--indir
  %25 indirimden faydalanmak için ne yapmanız gerekiyor?
  1- kitup.net sitesinden “indirim25” promo kodunu kullanarak üye olun.
  2- artık uygulamayı indirip bu üyeliğinizle kullanabilirsiniz. Bilgi için info@kitup.net
  MİNİMALİZM SERİSİ: bit.ly/MinimalizmSerisi
  EĞİTİM SERİSİ: bit.ly/EğitimSerisi
  INSTAGRAM: HikmetAnilOztekin
  Daha mutlu bir hayat, daha zinde bir siz, yaşamdan keyif almak, başarılı olmak kim istemez ki değil mi? Bunu başarmış insanlar var. Hayal ettiğimiz hayatı yaşayan insanlar var yani. Peki ne yapıyor bu insanlar gün içinde? Nasıl alışkanlıkları var, bilelim ki belki biz de hayatımıza katarız değil mi? Ben sizin için araştırdım yerinizi alın videoyu sonuna kadar izleyin çok güzel şeyler konuşacağız.
  Vakit nasıl akıp gitti diyoruz ya. Bu insanlar zamanı kontrol ediyor arkadaşlar. Günlerinin aylarının nasıl geçeceğini biliyorlar. Çok iyi plan yapıyorlar. Başarılı insanların alışkanlıklarıyla ilgili tespit ettiğim şeylerden biri de bu insanlar iş anında işe konsantre oluyorlar çok çalışıyorlar ama iş bittiğinde de kendilerine, ailelerine vakit ayırmayı biliyorlar. Kitap okumaya nadiren zaman bulduğunuzu biliyorum. İlginçtir dünyanın en büyük şirketlerine sahip insanların buna vakti var. Başarılı insanların özellikleri, başarılı insanların alışkanlıkları, başarılı insanların sırları, başarılı insanların 7 alışkanlığı, başarılı insanların sözleri, başarılı insanların yol haritası, başarılı insanların günleri nasıl geçiyor?
  “Kitaplıklar aklın tedavi yerleridir.” Scilus
  kitUp uygulamasından bahsetmek istiyorum size. Şöyle bir şey düşünün, tabletinizde ya da telefonunuzda kullanabileceğiniz bir uygulama ve içinde kendinizi geliştirebileceğiniz yüzlerce kurgu dışı kitap var. KitUp farkı ve avantajı şu kitabın tamamını değil en önemli yerlerini 15 dakikanızı alacak şekilde ister okuyor ister dinliyorsunuz.
  Güne erken başlama ve az uyku hemen hemen bütün başarılı insanların sahip olduğu bir alışkanlık. Zuckerberg, en geç sekizde uyandığını belirtirken, Elon Musk günde en fazla altı saat uyuyor. Starbucks'ın kurucusu Howard Schultz ise her sabah 4:30'da uyanıyor yürüyüşe çıkıyor. Ferrarisini Satan Bilge kitabının yazarı Robin Sharma her sabah 5de kalkıyor hatta sabah 5 kulübü diye bir şey kurmuş baya da üyesi var:)
  Başarılı insanlarla ilgili kitaplar yazıp araştırmalar yapan Thomas Corley’nin çalışmalarına göre maddi durumu yetersiz insanların %78’i reality show izlerken, maddi durumu iyi insanlarda bu oran %6’ya kadar düşüyor. “Başarılı insanlar ile çok başarılı insanlar arasındaki fark, çok başarılı insanların kendilerini bölebilecek neredeyse her şeye hayır demesidir.” Warren Buffett Arkadaşlar erteleme ertelediğimiz anda kalan bir şey değil. erteleme bulaştımı tüm hayata bulaşan bir şey. Başarılı insanlar bunun matematiğini çözmüş. Ertelemiyor o an gerekli olan bedeli ödeyip bir ömür rahat ediyor. Ertelemeyle ilgili video çekmiştim tekrara düşmemek adına konuyu kısa kesiyorum bu konuyla ilgili çözümlere ihtiyacı olanlar o videoyu izlesinler. Egzersize vakit ayırmak, hayatınızdan zaman çalmak değil tam tersi, egzersiz size daha iyi bir beden ve zihin verdiğiniz için işlerinizi daha hızlı ve verimli yapıyorsunuz. Genel mutluluğunuzu da çok etkiliyor.
  Başarılı insanların özellikleri, başarılı insanların alışkanlıkları, başarılı insanların sırları, başarılı insanların 7 alışkanlığı, başarılı insanların sözleri, başarılı insanların yol haritası, başarılı insanların günleri nasıl geçiyor? başarılı insanların 7 alışkanlığı kitabı, etkili insanların alışkanlıkları, etkili insanların 7 alışkanlığı, gibi konularda aslında başarılı insanlarla ilgili hemen her şeye değindik. Hem fikirlerimi, hem araştırmalarımı sizle paylaştım.
  Yayınlanmış Kitaplarım (toplam baskılar 2 milyonu geçmiştir)
  Elif gibi Sevmek - nefes
  Elif gibi Sevmek - dem
  Eyvallah - seyyah
  Eyvallah - birlik dükkanı
  Fesleğen
  Sufisözlük
  Çağları aşan bir deha: ibni Sina
  Yeni kitap 2020 Eylül'de
  Tüm kitaplarım: bit.ly/KitapAL
  ► Alt yazı ve çeviriler ekibimize katıl
  trlocal.info_cs_panel?tab=2&c=UCr6x-Nmvmbr3BbZyYAbHFDg
  Bu kanalda başarı, verimli çalışma, motivasyon gibi konulara değiniyorum. Aynı zamanda yaşam felsefimi insanlara aktarmaya çalışıyorum. Nedir o? Etrafından dolaşırsak az çoktur, minimalizm, sade yaşamak, azdaki çoğu görmek, anlamlı yaşamak, sorgulayarak ve severek yaşamak gibi kelimeleri kullanabilirim. Hayat zor gibi gözükse de sadedir...
  Hikmet Anıl Öztekin
  Ne için varsan, O'nun için yaşa.
  www.hikmetaniloztekin.com

  katma 4 aylar önce

  YORUMLAR

  1. Hikmet Anıl Öztekin

   Herkes kendi önerilerini yazabilir bu arada, alışkanlık önerileri biriktirelim burda hepsini okuyacağım;

   1. Nihat Birtane

    Abi ben vaktimi cok verimli kullanmaya calısıyorum ama ben calısıyorum calısma saatlerim 8. 6.30 arası ve ben vaktimi nasıl verimli kullanacam

   2. Nisa Yiğit

    Aynanın karşısına geçip kendinle konuşmak

   3. Serkan Karaağaç

    @Hikmet Anıl Öztekin abi bu uygulamayı ücretsiz takip edelim dedik fakat sesli kitapta nerdeyse takip ettiğim kadarıyla bir haftadır değişmiyor

   4. LALE Rahimi

    Benmsöylediğiniz 7.öneriyide normal hayatımda yapiyorum 13 yaşındayım ama dahada başarılı olmak istiyorum

   5. Serkan Karaağaç

    @Mehemmed Huseynov amin mekanlar i cennet olsun

  2. sibel Sarıgül Çelik

   Hikmet kardesim haddim olmayak bi sözünüze uyarida bulunacağım.Dedinizya " Kartlar herkese adil dagitilmamis olabilir."diye;Allahu Teala adil dir ve kullarina adil davranir.Fakat herkesi eşit sartlarda yaratip sinav etmemistir.

  3. YBS S.A.

   Kanalı yeni keşfettim LGS ye girmek üzereyim gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkürler

  4. fadime yıldız

   Yapabileceklerimiz, yapamadıklarımızın umududur... insan, beynini tanımak için rehber tuttuğu kırılamaz sandığı kalıplardan kurtulması için ihtiyacı olan tek şey; kendine ait olan şeyleri en iyi şekilde değerlendirebilmesidir...AKIL ve ZİHNİYET .

  5. ezgi yenidoğan

   Birçok videonuzu izlemiştim, bugün bu videoya ilk defa denk geldim ve 7 madenin de hayatımda olduğunu fark ettim bu beni çok mutlu etti. Yapamayacağımız hiçbir şey yok yeter ki tek bir adım atalım gerisi gelir :)

  6. Sultan Celik

   ben ne kadar ders çalışsam o kadar oyun eylence yasak

  7. Süleyman Özcan

   konuşman çok etkileyici yemin ederim ne zaman moralim bozuk olsa seni izliyor ful motivasyonla işime geri dönüyorum iyiki varsın.

  8. Aysegul Aslan

   aynn öyle

  9. Beyza Kaplan

   başarımın sırrı erkek arkadaşımdan ayrılmamdı

  10. Azra niyodi

   Yani günlük bir liste tutun diyorsunuz biraz örnek videolar gelsin bunla ilgili😊

  11. lala abbasova

   2ci oyrenci benim hep oyle oluyo

  12. Betül Akman

   Hayır dersem azar iştirim

  13. Nihal K

   *Evet , sadece ölüler için geçtir.*

  14. Waterlily

   Hepsini yapıyorum)Ümidvaram maksadıma ulaşırım💙 11.11.2020

  15. Fatma Macit

   Daha fazla böyle video lütfen.

  16. Djfhdfgds yufjgjf

   Söylediklerinizi dikkate alacağım teşekürler🙂

  17. Neslihan Berber

   Ilk defa izledim sizi ve abone oldum teşekkür ederim size hayatımda yaptığım ne çok yanlış varmış bunları gördüm sayenizde

  18. Hüsna Akçay

   Ben ışıkta ders çalışamıyorum 🥺

  19. Cedric

   Abi nereden çıktın karşıma vallahi tam aradığım videoları buldum müthişsin :))

  20. figen konyalı

   Bir de sürekli paçamızdan aşağıya çeken insanlar var.Aman onu yapsan ne olucak bunu yap birşey olmaz. Karamsar kötümser insanlar var. Bunlar en yakınımızda olabiliyor.Bu toplum çok çalışanı sevmez.

  21. Meral Acar

   Bugün uygulamaya başladım normalde 7:00da uyanıyordum bu gün aslında saatimi 5:00a kurmama rağmen saat çalmadan ben 04:30da uyandım ve şimdi saat 07:20 önceki günlere göre okadar çok şey yaptım ki gerçekten çok faydası oluyor denemeyen herkesin denemesini ve bana katılanların beğen ip yanıt bırakın ki sayımızı görelim

  22. Beyzanur Ozdal

   Vaktim olmasa bile kitap okuyorum. Bir kitaba başlayınca bir günde bitiriyorum hatta yeni kitaba bile başlıyorum.

  23. Orkhan FF

   KitUP dan nasil kitap indire bilirim?

  24. Sila Olcay

   Sabahları erken kalktığımda zamanım yok dediğim birçok şeyi yapabiliyorum. Üstelik günümü programlamak o günü daha düzenli geçirmemi sağlıyor.

  25. Mehmet YILDIZ

   Her şeyi namaza göre ayarlıyorum.

  26. Şahizer Neziroğlu

   Hiçbiri bende yok:)D

  27. İdil

   Kitap okumayada çalışmayada vaktim var zaman göreceli sonuçta

  28. Gözlüklü Şahin

   4:30 abi keyif aldığım şeyleri yapcak bütcem yok olanlarda arkadaşlarımla takılmak falan ama... O arkadaşlarımda sabah akşam evde bilgisayarla vakit öldürüyolar.

  29. sjhdhssj xjjxakhshx

   1 Atikk ve girişken olmak 2 Canlı ve hareketli olmak 3 Olayla a pozitif yaklaşmak 4 Geçmişe takılı kalmamak 5 ÇOK denemek 6 Gerçekçi olmak ve işini severek yapmak

  30. sjhdhssj xjjxakhshx

   ARTIK ÇOK MU GEÇ? SADECE ÖLÜLER İÇİN GEÇTİR ! Bu söz beni karamsarlıktan alıp çok girişken ve faydacı biri yaptı😊

  31. Sara Agaoglu

   merhabalar, ben irandan, bu aralar cok depresim, hayat manasiz ve gereksiz geliyo, ama biliyorum ki yeniden baslamak lazim, ama nerden bimiyorum?!! iki gundur sizi gordum videolariniz bana moral veriyo, tesekkurler

  32. Emre

   Ben sizin için bunları araştırdım demesi bile güzel güzel kalpli insan

  33. Xumar Bayramova

   Ben yapacaklar listesini akşamdan yazip hazirliyorum sabah için

  34. Seyma Kaya

   Anıl ağabeyim senin sayende artık hayatımı daha verimli geçiriyorum burda söylediklerinin hepsini yapıyorum ve hayallerime ne kadar yaklaştığımı hissediyorum

  35. Ayfer Aktürk

   Allah razı olsun oğlum sizi izliyor ve olumlu anlamda inanılmaz değişiklik var çok ama çok teşekkür ederim

  36. yaren efe

   Abi gerçekten beni gaza getiriyorsun😄

  37. Ümit Okumuş

   Günde kaç saat çalışmalıyız sizce

  38. callmenurlan

   faydalı bilgileriniz için çok teşekkür ederim bundan sonra hayatımda hepsini uygulayacağım ve sizinle paylaşabilirim :)

  39. Ag Ag

   Allah c.c tüm islam alemine Şafi ismi ile şifa versin . Her türlü şerden ve musibetten korusun . Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin . Ve tüm islam aleminden ebeden razı olsun .Allah c.c tüm müslüman askerlerini de şanlı zaferlere kavuştursun .Allah c.c gelecek neslimizi de bizlere ve herkese heryere herşeye hayırlı kılsın . Eşin de çocuğun da herşeyin de hayırlısını nasip eylesin. Allah c.c'nun rızası için,tüm dualarımızın kabulü için ve Tüm ölmüşlerimizin ve şehitlerimizin ruhuna EL FATİHA. Allah'ım senin razı olduğun herşeye razıyız ne olur hayırlısını nasip eyle.amin ecmain. Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed. Amin ecmain.

  40. Ag Ag

   Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.

  41. Ag Ag

   Allah cc herkese hidayet versin amin ecmain

  42. Krm

   Vay be 8:09 daki istatistik beni şaşırttı!

  43. Ayse Türkaslan

   Sayenizde gulseren hanimin butun romanlarini KITAP uygulamasindan online okucam bilgileriniz icin cok tskrler 🥰

  44. Nur Pinar Oruc

   Hergün mutlaka yürüyorum 45 dk veya 1 buçuk saat ne kadar vakit bulabilirsem psikolojik olarak çok rahatlıyorum. Üzüntüler, sıkıntılar ve kırgınlıkları bu şekilde çok rahat atlatıyorum yani umarsamaz oluyorum. Sanırım bu benim kendimce bulduğum tedavi şeklim.

  45. Beyza Kekeç

   Paralı o

  46. Hümeyra

   Hoş buldum

  47. Eren Özet

   Kitap okumak en sevdiğim alışkanlığım

  48. Fatma Aya

   Paylaşımlarınızı gerçek anlamda ve üst düzeyde faydalı buluyorum. İzlediklerim arasında belki denkgelmedim; fakat öncelikle bazı sınavlara katılmak üzere olan gençlerin kelime dağarcığını geliştirmeleri gerektiğini düşünenlerdenim. Aslında kendimle beraber 7 den 70 e herkesin buna çok fazla ihtiyacı olduğu kanısındayım buna yönelik çalışma ve paylaşımlarınızı da sabırsızlıkla bekliyorum. " İnsan bilmediğinden korkar." ve doğal olarak " İnsan bildikleri kadardır.". Çok teşekkürler.

  49. ahmet kara

   Üstümüzü toz toprakla örtmeye çalışanlar çok olur. Bunlarla baş etmenin tek yolu, yakınıp sızlanmak değil, düşünüp silkinmek ve kurtulmak, aydınlığa adım atmaktır. Kör kuyuda olsak bile...

  50. Burak Filiz

   Günde 20 dk kitap okumaya başladım 3 gün oldu

  51. Beyzanur Türkmen

   Çok güzel anlatıyorsunuz ben sizi yeni fark ettim bir şey sormak istiyorum ben çok kafaya takıyorum ama yapamıyorum matematik dersine çalışmak gibi önericeğiniz bir bilgi var mı?

  52. Furkan Basar

   Hepimiz beraber en çok zaman geçirdiğimiz beş kişinin ortalamasıyız... Jim Rohn

  53. Türkan Arat

   Link nerede bulamadımda

  54. Esra Bag

   Gideceğimiz yolu cok berrak bi sekilde gösteriyorsunuz. Tercihlerimi sizin hayat bilginizle harmanliyorum iyiki varsınız teşekkürler.

  55. Berna Taymaz

   Herkes ne güzel yorum yazmış...👍👍❤️❤️❤️❤️

  56. Fatma Z.

   Bu yazımı okuyan herkese soruyorum; uykuyu herşeyden çok seven biri sabahları erken kalkabilmek için ne yapmalı?

   1. Fatma Z.

    @B H Amin cümlemize

   2. B H

    @Fatma Z. Allah sana muradını versin☺️ hikmet abinin sayesinde bir çok güzel insnla konuşmamıza vesile oldu gerçekten

   3. Fatma Z.

    @B H bu yorumumun üzerine böyle güzel insanların olduğu bir grupla karşılaşmak harikaydı aldım cevabımı☺️

   4. B H

    Umarım okuduğun o yorumlar cevabı vermiştir sana

  57. Leyla Soğukbulak

   .

  58. Renessans Channel

   Selamun Aleykum Herkese. 5 gündür minimalizme başladım. Ve vaktimi alan çoğu şeye hayır diyorum sosyal medya(Instagram) artik bıraktım. Allah'a şükürler olsun herşey çok iyi. Hepsi Anıl abinin sayesinde Çok teşekkürler sana güzel insan

   1. Fatma T.

    E neden TRlocaldasın o zaman?

  59. Leyla Memmedova

   Sevdigim 1sey olmamasi😢

  60. SUMAIYE Ali

   Bu videoyu izledeim birkaç gün kendimi zorlayarak kalktım sonra alıştım artık istesem bile geç(güneş doğmadan kalmıyorum..... 🥺 seni çoook seviyorum

  61. Ecrin Yılmaz

   Kendim için konuşmak gerekirse sabahları erken kalktığım ve güne ufak bir egzersizle başladığımda ders çalışma verimim oldukça artıyor. Ayrıca sabahları ders çalışırken akşama kıyasla verimimim arttığını görüyorum. Tabi ki herkes üçün bu değişebilir ama sabah saatlerinde beynimi çalıştırmak o gün zihnimin tamamen verimli ve berrak olmasını sağlıyor. Zihnimi tazeliyor bile diyebiliriz. Bu da bir öneri olsun benden. Umarım sizler için de yararlı olur.

  62. Beyza Aydoğan

   Çıkıp yürüyesim geldi 🤗

  63. irem karslı

   Zamana kim dur diyebilir ki? Durduramıyorsan, dolduracaksın!

  64. Kübra Ateş

   Egzersiz yaparak manevi açıdan çok daha iyi hissedildiği bir gerçek.

  65. Esra Haykır

   Bence basarida ve mutlulukta bulundugun duruma sukretmekte cok onemli....

  66. EBRAR ULUSOY

   Bi alarmı ertelemekle başlıyor günümüz, sonra bi ödevi ertelemek, bi sporu ve böylece devam ediyor...

  67. EBRAR ULUSOY

   03:25' maalesef böyle hissediyorum ve 15 yaşındayım : (

  68. emel aktaş

   kitUP uygulamasını açamadım.Ödemeyi yaptım.

  69. berivan demirok

   Hiç unutmadigim birşey var lisede çok uyurdum ve annem kalk artık padişah kızımızın demişti. O an bir ışık yandı bende ve dedim ki ne padişah ne de kızı emin ol anne bu kadar çok uyumaz.. yapılacak işin var ise bu bilinç var ise uyumuyor ve düzenli oluyorsun belkide en güzel alışkanlık su uykuyla vakit oldurmemek

  70. Mürsel Tekneci

   Abi ben şuan ortaokul imam hatip öğrencisiyim.Okulumun dersi 11.30'da başlıyor.Maalesef kahvaltı yapmadan giriyorum.12.00'de bitiyor.12.10'da yine başlıyor.12.40'da bitiyor.EBA'da saat 15.30'da başlıyor.16.00'da bitiyor.16.10'da yine başlıyor.16.40'da bitiyor.18.10'da yine okul dersi başlıyor.18.40'da bitiyor.Sadece 2.30 saat dinlenebiliyorum.Bu arada canlı ders için "ZOOM"uygulamasını öneririm.Iyi günler🤗🤗🤗

  71. Beyza Kabak

   1. Sadece kendimle yarışirim 2. Degistiremeyecegim şeylere üzülmem

  72. BENGÜ SIVACI

   Benim rutinim : 1-) sabah saat 04.00 da uyan 2-) sevdiğin pozitif bir şarkı aç 3-) ufak egzersizler yap 4-) hafif bir kahvaltı hazırla 5-) gün ağarırken bir bardak kahve ile kitap oku 6-)köpeğin ile 30dk yürüyüş 7-) soğuk duş 8-) saat 07.00 da derse otur

  73. Marry Iva

   KitUp uygulaması ücretli qaliba

  74. Abdulsamet Ayhan

   Vücudunu değişik bir şekle sokmaktan bahsetmiyorum 😂😂 ayıp ettin hocam

  75. Çiçek Keleş

   Kitap Uygulamanın adını bilen varmı

  76. Metanet Eliyeva

   Salam. Zehmet olmasa bu videoda dediyiniz telefona kitablarin sesli ve ya yazili nece yuklenildiyiniizah edesiz. Kimbu barede komek ede biler? Onceden tewekkur edirem

  77. Özge Ustun

   Yine ufuk acıcı bir anlatım. 😊

  78. Enes Torun

   Keşke bende zamanım yok yalanını söyleyebilseydim ama param yok çok fazla okuyorum ve 2 günde 15 17 lira vermek çok zor oluyor

  79. Nurdan Yıldız

   kitup uygulamasını indirdim. Harikaymış. Öneriniz için çok teşekkürler.

  80. mrym. nur

   Sadece o Aynadan görünen kamera rahatsız etti desem 🙈🤦🏻‍♀️

  81. mrym. nur

   Hergun aylarca psikiyatriden ogrenebilecegim seyleri bi kac dkda ogrendim

  82. Tuana

   Abi ben hep hayal kurarım ve onları gerçekleştirmeyi düşünürüm

  83. Mediha Kurt

   Iyi ki varsin👍

  84. Ege İslamoğlu

   Abi senin videolarını izlemeye başladığımdan beri hayatım daha düzenli hale geliyor. Mutluluğum da artıyor. Hepsi için çok teşekkürler :)

  85. Derya K

   bu videonuz bana iyi geldi, hiç bişey için geç değil hayal ettiğiniz hayata ulaşabilirsiniz, sadece ölüler için geçtir, bazı sözler beni çok etkiler, bazen bildiğiniz söz olur ama etki etmez ama başka zaman o söz etki eder..vs gerçekten bu 7 seçeneği uygulayınca mutlu olur insan sonra severek zorluklara katlanır sonra da amaçlarımıza ulaşırız.. inşallah uygulayabilirim hayatıma aktara bilmek, uygulamaya geçebilmek için bilinç altıma işlesin diye bayağı dinlemem gerek sanırım bu videonuzu.... hepsi birbirinden güzel videolarınız için çok teşekkürler 🤲🙏

  86. Hesen Ezizov

   Azərbaycanlar izləyənlər+1

  87. Hasan Gündoğdu

   benim bir arkadaşım var o günde hiç çalışmıyor neredeyse ama neden başarılı oluyor.

  88. Muhammed Aydoğan

   Hocam şimdi sizin verdiğiniz taktikleri bir lise öğrencisi de googledan öğrenip video çekebilir fakat sizin bu noktadaki farkınız ve başarınız konuştuklarınızı hayatınızla ya da en azından duruşunuzla tarzınızla ve arka planınızda desteklenmeniz diye düşünüyorum. Yani siz o taktikleri verince ben ciddileşiyorum biraz muhammed evlat kendine çeki düzen ver artık falan diyorum yani kendi kendime :D. Selamlar, kolay gelsin.

  89. Nur Arslan

   🛵🌻

  90. Portakallı Oralet

   Sabah 06.00 da kalkıyorum. Balkona çıkıyorum ve DİNLİYORUM dünyayı. Niğde’nin temiz oksijenini ciğerlerime dolduruyorum sadece oturuyorum öyle . Bu sevdiğim bir aktivite 😌 Sonra 1 bardak su ile okuyacağım kitabı alıyorum istediğim kadar okuyorum 😊 geri kalan saatleri plansız geçiriyorum maalesef . Bu kadar

  91. Deniz Ateş Yağmur

   YA O MINIMALIZM VIDEOSUNU IZLEYINCE DÜN 2 BUYUK BOY POŞET KIYAFET VERDIM. VE GERCEKTEN COK RAHATLADIM 👍👍👍

  92. Ofelya Forfeit

   Hikmet bey videolarınızı severek izliyorum ancak yeni anne olarak hayata geçirmekte zorlanıyorum. Çünkü günümüz günümüzü tutmuyor çocuk olunca. Bende bebek için işten ayrılmışken evde geçirdiğim zamanı değerlendirmek istiyorum. Benim gibi olanların olduğunu düşünüyorum. Önerileriniz var mıdır? Sürekli başlayıp yarım kalmaktan yoruldum. Mesela ertelemek dediniz eminim kendini ertelenen benim gibi bir çok kadın, anne ya da ev hanımı vardır.

  93. MİNA ŞİMŞEK

   Ben seni o kadar çok seviyorum ki cnm abicimm

  94. Beren Sarıöz

   Hikmet anıl Öztekin , kanala yeni keşfettim . Videolar cok kaliteli , yorumlar da . Videoyu iziyoruz ama not almak istendiğinde geri videoyu açıp not almak istenen kısmı arıyoruz . Açıklama kismina videonun küçük bir özeti yazılsa daha iyi olabilir , not almak daha kolay olur .

  95. NERGİZ SALDUZ

   GÜZEL BİLGİLER VERİYORSUNUZ SAĞOLUN .

  96. Ezin Özdemir

   Gece uyuyamıyorum sabah uyanamıyorum 😥

  97. Onat Özkaya

   Yanlışlıkla basmıştım video na.. çok güzel bir kanal olmuş 6-7 sene önce Brain Tracy e sarmıştım, çok ciddi faydası oldu iş ve özel hayatıma. Bence ciddi katkın olmuştur, oluyordur ve olacaktır bir çok arkadaşımıza tebrikler 👏🏽

  98. Hakime VırVır

   Çok faydalı bir video olmuş 👏🤗

  99. Yusra Canbulut

   Sizi daha önceden keşfetmek isterdim. Yeni yeni tanımaya başladım sizi. Ve çok iyi sonuçlar aldım çok teşekkürler

  100. Işıl Işıl İşler

   Erken kalkmak, akşamdan ertesi günün planını yapmak, rutinlere sadık kalmak, sade yaşamak ve mutlaka aynı anda en az 2 kitap okumayı sürdürmek...özellikle beyin yorgunken kitap okumak ve bulmaca çözmek. Başarısız olmak en önemlisi. Başarısızlığı tatmak ve düşsen bile yaptıgın işi asla bırakmamak her seferinde ayağa kalkacak motivasyonu kendinde bulmaya çalışmak 🖐 selamlar